DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 08.05.2021 17:49:59 

Chalupy Libošovice - ubytování v Českém ráji

Pozitiva a blahodárné účinky

 

_________________Některá pozitiva spojená s koupáním v Koupacím sudu:__________________

Příjemné v letním i zimním období.

Uvolnění pro svaly a klouby.

V porovnání se saunováním je lepší okysličení organismu. Při koupání pobýváme venku na čerstvém vzduchu.

Možnost koupání v každém věku.

Duševní uvolnění, potlačení stresu.

Prokázané pozitivní účinky na náladu, pocity a zdraví/ obranyschopnost .

Přetrénování, svalová únava po sportu?  Minulost...

Neobvyklý způsob pěstování sounáležitosti a vztahů.

Nezáleží na počasí. Může být nepředstavitelně špatně a Vy se můžete koupat.

Můžete se koupat, kdy se Vám zachce. Koupací sud je Vám vždy k dispozici.   

 

Blahodárné účinky

Teplá lázeň je nejpříjemější a nejjednosušší způsob, jak se zbavit únavy tělesné i duševní. Její účinek se ještě umocní, když se odehrává v koupacím sudu pod širým nebem místo v koupelně, nebo v jiném uzavřeném prostoru.

Vodoléčba, v současnosti nazývána také hydroterapie, se jako forma terapie začala uznávat již v antické době a byla nepostradatelnou součástí životního stylu Římanů a Řeků. U pramenů vody považovaných za léčivé a na tlakových prameništích byly zakládány vodní léčivé lázně. Voda je velmi vzácný a univerzální nástroj, který při správném užívání má bohatý a výjimečný vliv na lidský organismus. Od pradávných časů až po současnost je hydroterapie užívá k léčbě artritidy, revmatismu,  odbourávání stresu, svalové a kloubní terapii, povzbuzení i uvolnění a stejně tak i k léčbě nespavosti.

Privátní lázně mají velkou výhodu, na koupací sud není třeba velký pozemek. Vejde se i na malou zahrádku. Jediné, čím byste si měli být jisti, je pravidelné a časté užívání. Protože častý a pravidelný pobyt v teplé lázni přináší výsledky.

V kolika stupních se koupat?

Aby lázeň fungovala relaxačně, musí mít vyšší teplotu, než má lidské tělo tj. 38°-39°C. V koupacím sudu se nezahříváme plaváním jako v bazénu. V koupacím sudu sedíme klidně a maximálně se necháváme masírovat proudem vody nebo vzduchu. Pustíme všechny problémy z hlavy a užíváme si klidu a pohody. Za 20 minut se organismus zbaví stresu a a únavy.

Jak to funguje?

Jak je možné, že pouhým posezením v teplé vodě si tělo odpočine? Vysvětlení je jednoduché. Je to dáno fyzikálními efekty:

  • Vztlakem. Mechanický efekt hydroterapie vzniká tím, že voda lidské tělo nadlehčuje, a to až o 90% jeho hmotnosti. Ve vodě pociťujeme stav beztíže, což přináší okamžitou úlevu přetěžovaným kloubům. Mechanický efekt také posiluje kardiovaskulární systém, uvolňuje svalové napětí, stimuluje imunitní systém a odbourává stres.
  • Teplotou. Tzv. termální efekt hydroterapie vzniká teplotou lázně, při níž se organismus zklidní, uvolní a zpomalí aktivitu vnitřních orgánů. Pobyt v příliš teplé vodě nás vysiluje a unavuje a neprospívá lidem s vysokým tlakem a kardiakům. Pobyt v příliš chladné vodě vede k prochladnutí. 

Výhodou koupacího sudu je pobyt v teplé vodě na čerstvém vzduchu po celý rok.

 

Jestli uvažujete, že využijete možnost koupání v sudu během Vašeho pobytu, dejte nám tuto skutečnost vědět předem. Napustíme, nebo i vytopíme před Vaším příjezdem..

 ____________________________________________________________________________