DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 22.01.2024 12:01:24 

Chalupy Libošovice - ubytování v Českém ráji

Návod k používání Koupacího sudu

 _____________BEZPEČNOSTNÍ POKYNY K OBSLUZE KOUPACÍHO SUDU_________________

2Zatápějte jen tehdy, když je v Koupacím sudu dostatek vody. V kamnech zatopte běžným způsobem. Na jejich dně co nejblíže k trubkám výměníku pomocí pevného podpalovače a drobných dřevěných třísek rozdělejte oheň a začněte postupně přikládat větší dřevěná polena. Přívod množství spalovacího vzduchu a výkon regulujte víkem kamen.  Nenechte oheň hořet v násypce. Čas potřebný k ohřevu vody závisí i na rozdílu teplot, v zimě to může trvat 2x déle. Nerozmisťujte svíčky na horním lemu Koupacího sudu. Může dojít k popálení. V Koupacím sudu nepoužívejte sklo, zvolte plast. Dodržujte pitný režim.   

Nedotýkejte žádných jejich kovových částí (včetně kouřovodu), vystupujících nad hladinu vody. Hrozí popálení.  V kamnech topte pouze suchým dřevem. Během přikládání dřeva do kamen dbejte zvýšené pozornosti z hlediska případných odletujících jisker nebo vystupujícího kouře z násypky kamen, během topení nedávejte ruce do vnitřního prostoru násypky kamen. Hrozí popáleníZátop a obsluhu kamen smí provádět pouze dospělá osoba, obeznámená s bezpečnostními pokyny k obsluze Koupacího sudu. Dbejte na správnou teplotu vody v Koupacím  sudu teplota nad 41°C může způsobit zdravotní problémy. Při používání Koupacího sudu je nutný přísný dohled nad dětmi, nenechávejte je nikdy bez dozoru v blízkosti Koupacího sudu. Neskákejte do Koupacího sudu a nepotápějte se v Koupacím sudu.

V zimním období, při teplotách pod bodem mrazu, hrozí namrzání vody na vnějších částech Koupacího sudu, především na schodech. Hrozí nebezpečí uklouznutí a poranění . Při vstupu a výstupu z Koupacího sudu se vždy přidržujte  lemu Koupacího sudu.   POZOR: Lavičky jsou určené pouze k sezení, nadměrným namáháním (skákání, chození po lavičkách) může dojít k jejich poškození.  Nenechávejte Koupací sud bez napuštěného minima vody (min.5 cm) na přímém slunci.

 Při správném použití filtrace a chemie, můžete teoreticky ponechat ošetřovanou vodu nekonečně dlouho.  Interval výměny vody je závislý na provozu Koupacího sudu.

Jestli uvažujete, že využijete možnost koupání v sudu během Vašeho pobytu, dejte nám tuto skutečnost vědět předem. Napustíme, nebo i vytopíme před Vaším příjezdem..

  ________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

__________________________________________________________________________________________